تبلیغات
تیم سایبری پلارک - ماهی گیری کُردها از آب گل آلود عراق/ خوشحالی اسرائیل از جدایی کردستان عراق‎

تیم سایبری پلارک
 
Pelarak Cyber Team
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
رژیم صهیونیستی تنها رژیم منطقه است که از استقلال کردستان سود می برد و البته نقش کنونی دولت ترکیه را نباید در شعله ور تر شدن آتش درگیری در منطقه فراموش کرد.
به گزارش فرهنگ نیوز، این روزها عراق شاهد جنگ با گروه تروریستی داعش است، گروهی که هیچ مبنای منطقی، جز ایجاد خلافت اسلامی به زعم خود نمی بیند.  تصرف شهر موصل که با خیانت برخی از اعضای حزب بعث و بقایای رژیم گذشته صورت گرفت زمینه را برای ادامه و پیشروی اعضای داعش در مناطق شمالی عراق مهیا کرد و این گروه تروریستی توانست بر این شهر تسلط یابد. و به پیشروی های خود در برخی مناطق شمالی کرد نشین عراق ادامه دهد.
 
تصرف بخش های مورد اختلاف دولت مرکزی عراق با اقلیم کردستان  به دست داعش، فرصت را در اختیار کردها قرار داد تا با جنگ محدود با داعش بر این مناطق سیطره یابند و ادعا کنند که این مناطق در سلطه اقلیم قرار گرفته و از  کنترل دولت مرکزی خارج شده است!
 
مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق نیز در طول هفته گذشته با خط و نشان کشیدن برای دولت مرکزی عراق ، در سخنرانی و گفتگوهای خود، از جدا شدن   اقلیمش از دولت مرکزی و تشکیل یک دولت مستقل کردی خبر داد.
 
از سوی دیگر داعش در توافقی با منطقه کردستان عراق که با حضور برخی از اعضای حزب بعث صورت گرفت، از حمله به مناطق کردی خود داری می کند و اعضای نظامی کرد "پیشمرگه" نیز با داعش وارد جنگ نخواهند شد. و این به معنای ایجاد یک کمر بند امنیتی برای کردستان محسوب می شود.


اقلیم کردستان عراق نیز اجازه رفت و آمد عناصر داعش را از موصل به استان دهوک که نزدیک و هم مرز با ترکیه است را در اختیار داعش می دهد. اما از همه این ها که بگذریم ، آنچه بیش از همه مورد توجه است؛ خوشحالی و تایید رژیم صهیونیستی از تشکیل یک دولت مستقل کرد در منطقه است.
 
خبرهای ضدو نقیض و البته درست از اقلیم کردستان به گوش می رسد که کردستان عراق یک میلیون بشکه نفت توسط مرزهای ترکیه به فلسطین اشغالی فرستاده است.
اما تاکنون دولت عراق با ابراز نارضایتی از سخنان مسعود بارزانی مخالفت شدید خود را از استقلال و جدا شدن مناطق کردی عراق  اعلام کرده و خواستار پایان دادن به این رفتارها از جانب کردها شده است.
 به نظر می رسد رژیم صهیونیستی تنها رژیم منطقه باشد که از استقلال کردستان سود ببرد و البته نقش کنونی دولت ترکیه را نباید در شعله ور تر شدن آتش درگیری در منطقه فراموش کرد.
 
نباید فراموش کرد که در صورت تجزیه عراق و ادعای کردهای عراقی برای استقلال؛  بخش های کرد نشین ترکیه نیز  خواهان استقلال خواهند شد و این برای ترکیه یعنی آغاز جنگ های قومیتی، موضوعی که هم اکنون ترکیه به دنبال پیاده سازی است روزی نه چندان دور گریبان او را خواهد گرفت و این آتش، زمین ترک ها را هم خواهد سوزاند .
طبقه بندی:
نوشته شده در تاریخ 1393/04/17 توسط ب

لوگوی دوستان
لینک دوستان
تمامی حقوق این وبلاگ برای تیم سایبری پلارک محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد